تبلیغات
game - دوگانه های دنیای بازی…!!!
ما را حمایت کنید
 

دوگانه های دنیای بازی…!!!

دوگانه های دنیای بازی…!!!

R2m ۹:۰۸ ق.ظ ۰

کمی که به اطراف خود نگاه کنید دوگانه های مختلفی را میبینید که هرکدام از آن آنها با خود کل کل های فراوانی را به همراه دارد.برای مثال قطب مثبت و منفی آهن ربا که مادر دوگانه های عالم است.در دنیای بازی های رایانه ای هم این دوگانه به وفور یافت میشوند که در این مقاله قصد معرفی آنها را داریم.1. XBOX  V.S  PS

بزرگترین رقابت در دنیای بازی های کامپیوتری بین دو کنسول معروف است به طوری که طرفداران هرکدام از آن ها شدیدا از وسیله بازی خود دفاع میکنند و هیچ کدام از آن ها حاضر به عقب نشینی نیستند.شرکت سونی که در دونسل قبلی به عنوان غول دنیای بازی ها شناخته میشد و تقریبا بی رقیب بود از سال 2006 و با شروع این نسل ماکروسافت را به عنوان یک رقیب سرسخت درمقابل خود دید.این رقیب آنقدر سرسخت بوده که همه بزرگان این صنعت شکست سونی را پیشاپیش حدس زده اند.البته فراموش نشود که شرکت سونی هم همیشه توانسته گلیم خود را از آب بیرون بکشد…!

2. PES  V.S  FIFA

رایج ترین کل کل بین هواداران در دنیای بازی ها رقابت بین FIFA و PES است.احتمالا برای شما هم پیش آمده که به خاطر یکی از این دوبازی با فردی کل کل کنید.یکی میگوید FIFA بهتر است یکی میگوید PES این رقابت درست از زمانی به اوج خود رسد که در سال 2010 شرکت EA با تغییرات بسیاری توانست بازی خود را بسیار ارتقا ببخشد.وگرنه تا قبل از سال 2010 آن ها هیچ حرفی برای گفتن در دنیای فوتبال نداشتند. شکست های اخیر رقیب بزرگ یا همان PES در امر فروش باعث شده که آن ها بیش از پیش انتظار نسل بعد را بکشند تا با معرفی بازی خود بتوانند دوباره به اوج بازگردند.

3. STREET FIGHTER  V.S  TAKKEN

سبک فایتینگ همواره طرفداران قدیمی و وفادار خود را داشته است ولی هرچه به سمت حال پیش آمدیم این سبک محبوبیت خود را از دست داد.اگر کمی به گذشته برگردیم میتوان آن روزهایی که تیکن پای ثابت رقابت ها در کلوب ها بود را دید ولی هر چه به این نسل قدم برداشتیم این سبک بازی رنگ و بوی خودش را از دست داد.حداقل در کشور ما که این گونه بوده.به هر حال شرکت NAMCO و CAPCAM هرچندسال یکبار عنوان های بزرگ خود در سبک مبارزه ای را عرضه میکنند و با شخصیت های محبوب خود سعی در جذب طرفداران این سبک بازی دارند.STREET FIGHTER با نسخه چهارم خود توانست خودش را به عنوان رقیب بزرگ TAKKEN معرفی کند و از آن زمان به بعد بود که این رقابت به اوج خودش رسید. سال قبل هم عنوانی با نام STREET FIGHTER  V.S  TAKKEN توسط کپکام عرضه شد که نتوانست مرد قبول طرفداران TAKKEN واقع شود.

4. GRAN TURISMO  V.S  FORZA

دو عنوان انحصاری یکی برای ماکروسافت و دیگری برای سونی.هر دو عالی و خوب و بهترین در سبک ریسینگ.هر موقع حرفی ار ریسینگ زده میشود امکان ندارد حرفی از این دو عنوان زده نشود و به طور حتم باهم مقایسه هم خواهند شد.PS بازها میگویند GRAN TURISMO و XBOX داران طرف FORZA را میگیرند.در دوسال اخیر FORZA توانست اندکی از GRAN پیشی بگیرد ولی شایعات حاکی از آن است که GRAN TURISMO جدید در دست ساخت است.

5.  BATTLEFIELD V.S CALL OF DUTY MW

این رقابت را میتوان یکی از جدیدترین تنش ها بین گیمرها نامید.در سال 2008 شرکت EA با عرضه BATTLEFIELD BAD COMPANY 2 بسیاری از گیمرهای طرفدار شوتر را به سمت خود کشاند و توانست طرفداران بسیاری پیدا کند.در سال 2012 نسخه سوم سری محبوب COD MW با نسخه سوم سری بازی BATTLEFIELD همزمان شد و همین همزمانی باعث کل کل بزرگی بین استودیوهای DISC و INFINITY WARD شد. این تنش به حدی بود که سازندگان این دوبازی دائما برای هم پیغام میفرستادند و حسابی از خجالت هم درمی آمدند.این موضوع باعث شد گیمرها هم ناخواسته وارد کل کلی جدید شوند.

6. SLEEPING DOGS V.S DARKSIDERS II

تعجب کردید نه!؟!؟ ولی همین چند ماه پیش بود که این دوبازی را از همه لحاظ باهم مقایسه میکردن! بعد از 2 ماه عرضه نشدن بازی نه چندان بزرگ در تابستان درست زمانی که تعطیلات دیگرکلافه کننده شده بود دوبازی بزرگ همزمان باهم عرضه شدند وآن ها وارد رقابتی ناخواسته شدند.این تنش آخرین کل کل بزرگ بین گیمرها در سال اخیر بود هرچند همین هنجار باعث شدهردوی این بازی ها خوب بفروشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

اشتراک گذاری در بالاترین اشتراک گذاری در دنباله اشتراک گذاری در وی ویو اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در گوگل ریدر اشتراک گذاری در خوشمزه اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در فرندفید اشتراک گذاری در google buzz اشتراک گذاری در توییتر ایمیل کردن این مطلب

طبقه بندی: متفرقه،
برچسب ها:رقابت، بازی، codjalal،

[ شنبه 16 دی 1391 ] [ 10:21 ب.ظ ] [ admin ]

[ نظرات() ]